Despre 21

21 este o revistă literară plurilingvă.

21 este o platformă pentru traducătorii din Europa și din întreaga lume.

21 își propune să pună la dispoziția cititorilor literatura contemporană preferată, în cât mai multe limbi posibil.

21 este un proiect la care colaborează mai multe universități europene și diferite alte instituții.

Redacția revistei 21 poate fi contactată la adresa de e-mail editors@21-magazine.org. Nu ezita să iei legătura cu noi dacă ai vrea să ne trimiți lucrările tale, să traduci pentru noi sau dacă ai alte propuneri de colaborare.

Redacție

Twan Zegers
Editor șef
Limbi (în funcție de nivelul de cunoaștere) neerlandeză (limba maternă), engleză, franceză, germană, spaniolă, cehă
E-mail: twan@21-magazine.org

Claudia Zeller
Editor adjunct
Limbi: germană (limba maternă), neerlandeză, engleză, franceză
E-mail: claudia@21-magazine.org

Filip Frantál
Secretar
Limbă: Cehă (limba maternă), slovacă, engleză, neerlandeză
E-mail: filip@21-magazine.org

Anna Kostková
Achiziții
Limbă: Cehă (limba maternă), slovacă, engleză, italiană, neerlandeză, spaniolă
E-mail: anna@21-magazine.org

Andrea Lerchová
Evenimente
Limbă: Cehă (limba maternă), engleză, germană, neerlandeză, spaniolă
E-mail: andrea@21-magazine.org

Klára Šmejkalová
PR
Limbă: Cehă (limba maternă), neerlandeză, engleză
E-mail: klara@21-magazine.org